Zawady Oleckie

Tak było/Tak jest
"Tak jest" to stan naszego gospodarstwa już sprzed wielu lat:) U nas wciąż się coś zmienia, więc nie sposób aktualizować, ale z grubsza widać, jaką robotę wykonaliśmy.
Dom od strony bramy
Dom od frontu
Dom od strony wsi
Dom od ogrodu
Wjazd
Ściana galerii
Widok na jezioro
Najważniejszą zmianą jest rozebranie drewutni przylegającej do stodoły i dużego fragmentu samej stodoły. Dzięki temu z podwórza widać jezioro.
Wiata
Powstała na miejscu wrót stodoły, po rozebraniu części na siano.
Stodoła od podwórza
Stodoła od strony jeziora
Z tyłu dobudowaliśmy drewutnię.
Stodoła od wsi
Na miejscu sławojki teraz rośnie dereń, a schody prowadzą na strych, gdyż stare wejście po drabinie od podwórza, w którym lubiły przesiadywać koty, zostało przerobione na okno.
Widok od pola
Pensjonat
stary_pensjonat1.jpeg pensjonat_lato2008_tyl_mniejsze.JPG
Ogródek
Na nowym zdjęciu to samo miejsce widziane z przeciwnej strony. Kwitnące floksy zakrywają studzienki kontrolne od oczyszczalni ścieków.
Pole
W 1998 roku pole było tak zarośnięte i pofałdowane, że z gospodarstwa nie było widać jeziora. W Wielkanoc 1999 r zastaliśmy za stodołą pobojowisko - było jak po wojnie. A to tylko sąsiad zrobił nam "przysługę" i pole wyrównał spychaczem, wyciągając spod ziemi elementy konstrukcyjne starej stodoły (stała równolegle do istniejącej, tuż za nią), druciane siatki, wielkie kamienie i wszelkiej maści skarby, na sprzątaniu których cała nasza rodzina spędziła święta.
<< wstecz

kontakt

projekt: Adam Mijakowski